Biography

Milí přátelé dobré muziky, máme pro vás velkou novinu: došlo k nevídané akvipetr_martinzici na české dancehall/reggae scéně! Peeni Walli Crew se obohatila o dva selektory dosud tvořící progresivní český sound Rasta Pasta. V historii Peeni Walli jde o další přelomový moment. Celá crew se tak aktuálně skládá ze šesti členů ve třech zemích světa a eufemisticky řečeno – big tingz a gwaan!

Zůstaňte na příjmu… Ano, bude líp! (Ale koblihy nerozdáváme.)

Captain P a Bondy – vítejte na palubě!

Základ Peeni Walli vznikl v srpnu 2003. Původní sestava i název crew od té doby prošly změnami – záměr vybudovat sound system se celkem rychle rozplynul do ztracena a od názvu Irie Need se z lingvistických důvodů upustilo. Postupem času se crew ustálila na dvou lidech: Ripclaw a Mihaal. V roce 2006 se připojil selektor Ondreej. Externím členem několik let byl nadaný singjay a hudební producent Mr. Cocoman AKA Coco Jammin Production. Nejnovější posilou Peeni Walli je leedský rodák Jake AKA DJ White Rum, který se stal členem crew v červenci 2014.

Za těch pár let Peeni Walli odehráli bezmála tisíc akcí po celé ČR – v nejrůznějších klubech, na letních festivalech i freeparties. Vystupovali i v zahraničí: na Slovensku, v Maďarsku, v Polsku, v Rakousku i v Německu. Ripclaw coby raggajunglový DJ a producent hrál např. v Rotterdamu, Bruselu, Kyjevě, Moskvě a také v indickém Dillí.

 V roce 2006 Peeni Walli společně s Mad Reeferem a klubem Cross uspořádali soundclashový seriál Bakkle Up. O rok později se vzdali pořadatelství, aby se mohli zúčastnit. Přes Swamp Safari a Waddup postoupili do finále, v němž zdolali Pawlac Zewls, a stali se šampióny roku 2007. O dva roky později se probojovali do finále (dub fi dub) pražského soundclashe Proti všem; v téže době se zúčastnili taky československého Royal Clashe v Trenčíně. Na podzim 2010 se zúčastnili mezinárodního soundclashe v Budapešti, kde porazili maďarský sound Jafa Maffia a rakouský Baba Sound a odvezli si trofej. V létě 2012 porazili v pražském Crossu švédské Million Vibes a o rok později Selectora Boldrika v Rock Café.

 Od Peeni Walli mužete slyšet všechny podoby jamajské hudby, které od 60. let získala – ska, roots reggae, rub-a-dub, dancehall a new roots – to vše samozřejmě doplněné mnoha exkluzivními nahrávkami (dubplates). Základ selekce obvykle tvoří aktuální dancehall a reggae produkce z Jamajky i Evropy.

DJ Ripclaw

Ovšem Peeni Walli nehrají výhradně reggae. DJ Ripclaw od roku 2001 vystupuje coby d’n'b/jungle DJ a věnuje se i vlastní raggajunglové produkci – jeho remix Gentlemanova hitu „Runaway“ vyšel na Jahbově labelu Mos-Hi a clashová killa-tune „Go Home Soundboy“ (remix klasického scorcheru od Cocoa Tea) na belgickém raggacorovém labelu M*A*S*H Records (obojí v roce 2004). V roce 2009 pak vyšel jeho track „You Fall In“ na brněnském labelu Ankh. DJ Mihaal hraje kromě reggae také dubstep a ragga/breakcore.

EVENTS

01/03/2018
RAM DANCE BASHMENT vol. 5
ls. guests TBA
@ Hybernská 4 (Praha)
----------------------------------
10/03/2018
REGGAE DANCEHALL EXPLOSION
ls. Soundproof & Waddup Sounds
@ Bounce Club (Praha)