Monthly Archives: Únor 2012

 

V pátek 2. 3. 2012 proběhne v centru brněnské čtvrti Žabovřesky další z pravidelných akcí pod taktovkou Žabovřesky All-Staarz Crew zaměřených na reggae, hip hop a d’n'b. Peeni Walli dorazí do klubu Mersey poprvé a hned posíleni o selektorku Sista Luna z Bassinfection Sound, kterou brněnským party people vůbec nemusíme představovat a spíše jí a celé její crew poděkovat za mnohá pozvání Peeni Walli do Brna v minulosti :)

Dále se s námi za gramofony prostřídají homeboyové NTKZ a ElPecho s mixem reggae, conscious hip hop a d’n'b.

P.S.: Ze strany Peeni Walli pravděpodobně dojde po delší době i na nějaký ten raggajungle…

V pondělí 20. února v pražském Lucerna Music Baru vystoupí dvojice jamajských vokalistů, které rozhodně netřeba dlouze představovat. Fantan Mojah a I-Wayne mají leccos společného: oba se do povědomí reggae posluchačů dostali kolem roku 2004, oba ve svých textech často reflektují současné sociální i politické problémy, oba jsou vyznavači rastafariánské víry.

Fantan Mojah & I-Wayne

Fantan Mojah & I-Wayne

Backovat je bude rakouská kapela House of Riddim, jejíž členové už za sebou mají plno společných koncertů s velkými jmény jamajské scény. O warm-up a afterparty se postará Peeni Walli Sound a před koncertem hlavních hvězd se ještě můžete těšit na speciálního hosta za mikrofonem ;) Vstupné je lidové: v předprodeji za 300, na místě o stovku dráž. Začíná se ve 20:00!

Odkazy na YuChube:

Fantan Mojah – „Hungry“

Fantan Mojah – „Most High Jah“

Fantan Mojah – „Hustlin Haffi Gwaan“ (2012) 

I-Wayne – „Can’t Satisfy Her“

I-Wayne – „Living in Love“

I-Wayne – „Drug and Rum Vibes“ (2012)

Další pokračování tradičního oldschool večírku SOLID FOUNDATION je naplánováno už na sobotu 18. února! V útulném žižkovském klubu Hus23 budeme od 21:00 hrát reggae, rocksteady a ska pecky nahrané mezi lety 1960 a 1985 („do Sleng Tengu“), takže pokud nejste ortodoxními zastánci současné hudby, doražte! Sobotní akce je věnována nedávno zesnulému praotci všech deejays a rapperů King Stittovi. Kromě jeho songů zazní hitovky i méně známé věci od zpěváků jako Prince Buster, Dennis Brown, Bob Marley, Cornell Campbell, John Holt, Ken Boothe, Jacob Miller, Alton Ellis, Gregory Isaacs, Sugar Minott, Tenor Saw, ale taky deejays jako U Roy, Yellowman, Supercat, Charlie Chaplin, Lone Ranger nebo Brigadier Jerry… A mnohem víc! Vstupné zdarma, atmosféra neopakovatelná :)

Hus23 (Husitská 23, Praha 3) – www.hus23.org

King Stitt na Coxsone Soundu

King Stitt na Coxsonově Downbeat Soundu

Fireson – Peeni Walli Positive (Dubplate 2011) by Mihaal

This dubplate was recorded in Roots Survival studio in Prague in November 2011.

Big thanks to Fireson , Martinka and Damalistik !

Riddim written and produced by Mihaal.

Ve čtvrtek 16.2.2012 do Prahy přijede barcelonský reggae sound Luv Messenger, aby se představil na hlavní stagi klubu Cross v rámci REGGAENERACE. Ale ještě než Luv Messenger nekompromisně naloží publiku svoji selekci pecek, Peeni Walli společně se selektorem Boldrikem zajistí warm up ve velkém stylu. Boldrik a Peeni Walli si totiž tentokrát dají „dubplate showcase“ a je dost pravděpodobné, že dojde i na přátelský dub fi dub. Takže doražte včas!

Na sklepní stagi budou hrát dubstep a autonomic DJs Mad4Bass, Jafman a Bud. Vstup zdarma!

Luv Messenger was founded in 2007 by Supah Lion, Don Rolando, RudeTeo, Nico Lupen and Efuran after many years of good work and experience in their individual trajectory, to provide a show with a very unique style, high quality entertainment for all likes and to establish a new sound in the city of Barcelona. As lovers of all eras of jamaican reggae, their selection is suitable for all audience that enjoys good music. Their energetic sessions and the contact to the massive make their shows nights to remember. Efuran is the newest member joining Luv Messenger in september 2011.

http://www.luvmessenger.com/

http://www.soundcloud.com/boldrik

EVENTS

09/05/2018
@ Molekula (Žižkov)
Czenda (Soundproof) & Ripclaw (PW)
----------------------------------
10/05/2018
SHOTTAZ ISLAND vol. 1
@ Ponton Letňák (Střelecký ostrov)
ls. Soundproof & King Sound Steppaz
----------------------------------
16/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 1
@ Containall (Stromovka)
ls. King Sound Steppaz
----------------------------------
30/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 2
@ Containall (Stromovka)
ls. Bruk Out 2.0 Crew
----------------------------------
15-16/06/2018
MO' FIRE FESTIVAL
@ Cvikov
----------------------------------
21/06/2018
CULTURAL REGGAE VIBES FESTIVAL
@ Horice v Podkrkonosi
----------------------------------