Monthly Archives: Červen 2012

Mezinárodní projekt sdružující alternativní umělce z Afriky, Evropy a Jižní Ameriky Ubuntu-Amandla pro tento večer přináší vystoupení dvou afrických reggae/dancehall interpretů – Firesona z Keni a Jahkida z Jihoafrické republiky. Večírek svou selekcí doplní pražští Peeni Walli a plzeňští Pilsen Ragga.

Večer začne promítáním jihoafrického dokumetu Ikapa Youth Film Festival. Snímek přibližuje aktivity mladých umělců ze tří townshipů Kapského Města. Po promítání bude následovat diskuse s tvůrcem dokumentu.

FIRESON (Keňa)
Keňský sing-jay Fireson se plzeňskému massivu poprvé představil již v listopadu loňského roku na Culture Session, kde vystupoval v rámci své první tour v Evropě. Fireson patří k předním mladým reggae/dancehall umělcům v Keni, dlouhou dobu spolupracoval s tamním labelem Ark Angel Records. V poslední době se do povědomí reggae/dancehall massivu dostává zejména díky spolupráci s Cyclone Enterntains (USA/Bahamas), duboví fanoušci ho zřejmě pak budou znát díky spolupráci s českým ultimátním dubovým labelem United Forces of Dub.

JAHKID aka KHANGELANI (Jihoafrická republika)
Jahkid je multižánrový angažovaný umělec věnující se hudbě (reggae, hip hop) a filmu. Patří k mladým jihoafrickým kulturním aktivistům, kteří využívají hudbu a umění jakožto nástroj šíření myšlenek propagujících rovnost a boj za práva lidí se sníženými příležitostmi. Je zásadní postavou sítě Ubuntu-Amandla Colective, sdružující umělce z Afriky, Evropy a Jižní Ameriky. Jako filmař a dokumentarista se v Plzni v rámci Bawala festivalu představí se svým snímkem Ikapa Youth festival. Následně jej pak budeme moci poznat i jako MC.

Ubuntu Amandla Colective
http://www.ubuntu-amandla.net/

Akce je pořádána za podpory programu Mládež v akci: http://www.mladezvakci.cz/.

Mihaal – Heard It Through The Sound System by Mihaal

This is my honour to Marvin Gaye’s legendary megahit „I Heard It Through The Grapevine“ from 1967 Motown Records.
In a sound system fashion.
Ask me for download.

Info about the original tune: LINK
Live at Montreux: LINK

Cultural Reggae Vibez 2012

O víkendu 7. – 9. června nás čeká první reggae festival letošní sezóny, už tradiční Cultural Reggae Vibez v lomu u sv. Josefa v Hořicích v Podkrkonoší. Line-upu letos vévodí uskupení Zion Train a Deadly Hunta z Velké Británie, vystoupí také Youss (Francie/Alžír) a U-Cee spolu s Flavour Band, na DJské stagi vás čeká jamajský vokalista Gavinchi, kterého bude backovat Admirál Kolíbal. Z českých kapel se můžete těšit třeba na Fast Food Orchestra, Evolution Dejavu nebo Colectiv.

Druhá stage patří selektorům a soundsystémům (a samozřejmě jejich hostům za mikrofonem), mezi kterými zahrají Respect Vibration ze Slovenska, Emergency JBC One Love Station, Coltcha United, Equal-i-zer, King Sound Steppaz a v neposlední řadě také Peeni Walli (v sobotu od 21:00 do půlnoci, po nás nastoupí Gavinchi :).

 

 

Podrobnosti hledejte na webu: http://www.culturalreggaevibez.cz/

EVENTS

09/05/2018
@ Molekula (Žižkov)
Czenda (Soundproof) & Ripclaw (PW)
----------------------------------
10/05/2018
SHOTTAZ ISLAND vol. 1
@ Ponton Letňák (Střelecký ostrov)
ls. Soundproof & King Sound Steppaz
----------------------------------
16/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 1
@ Containall (Stromovka)
ls. King Sound Steppaz
----------------------------------
30/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 2
@ Containall (Stromovka)
ls. Bruk Out 2.0 Crew
----------------------------------
15-16/06/2018
MO' FIRE FESTIVAL
@ Cvikov
----------------------------------
21/06/2018
CULTURAL REGGAE VIBES FESTIVAL
@ Horice v Podkrkonosi
----------------------------------