Monthly Archives: Srpen 2012

WITD 201223. SRPNA 2012 se v pražském Crossu odehraje velká událost. Nejenže se královská disciplína reggae soundsystémů – soundclash – vrací po více jak dvou letech, ale historicky poprvé i s mezinárodní účastí. Toho večera se proti sobě postaví pražští PEENI WALLI a MILLION VIBES ze švédského Malmö.

… WORRIES IN THE DANCE!

WARM UP:

FORWARD MARCH POSSE si berou na svá bedra zodpovědnost za nastavení vibes. Můžete být připraveni na selekci plnou war chunes, velkých hymen a dubplates z řádu převelicespeciální. Večer a warm up začnou ve 21:00.

http://www.forwardmarchposse.biz/

MR. COCOMAN přislíbil účast na warm upu. Je nám obrovskou ctí, že právě tento umělec bude součástí celého večera. Kontrolujte jeho poslední EP, které vydal společně s conscious singjayem Messenjah.

MP3 http://www.mediafire.com/?xup6dmkf7wuqwwe
WAV http://www.mediafire.com/?f8b66prrbslcr5a

AFTERPARTY:

Jak dobré mravy kážou, část afterparty připadne vítězovi clashe. Pak se ovšem za ovladače vrátí FMP a společně s nimi i speciální host RIDDIMTUFFA sound. Edinburgští reprezentanti, jejichž selekce má základního jmenovatele: tu nejtěžší basu; do toho prošpikovanou vlastní produkcí!

http://riddimtuffa.co.uk/

SOUPEŘI:

MILLION VIBES Malmö, Švédsko. Sound, který má za více jak 10 let existence nespočet zkušeností z bashmentů po celém Švédsku a Západní Evropě, a do toho i spoustu zkušeností z různých clashů (velmi často odcházeli právě oni s trofejí v rukou). Jejich dubplate box je narvaný opravdovými skvosty a ostrými náboji, že soupeři občas netuší odkud přišla rána, která jim zlomila vaz.

http://www.millionvibes.com/

PEENI WALLI Praha, Česko. Můžou vypadat jako malý sound ze Střední Evropy, ale nezapomeňte, že i pasáček David dokázal porazit obra Goliáše. Tento sound je ještě pořád držitelem titulu z neoficiálního středoevropského clashe Monarchy Cup Clash 2010 a můžete si být jisti, že svou kůži nedá zadarmo!

 

PRAVIDLA*:

Clash bude rozdělen na 3 kola + dub fi dub. Čili nebude uplatněno tzv. “lock off” pravidlo, kdy je clash ukončen v prospěch soundu, který má naprostou převahu. Chceme, aby si české publikum po tak dlouhé době clash užilo ve všech jeho aspektech!

1. kolo – 15 minut úvodní kolo. V tomto kole budou povoleny jen vinylové singly. Žádné dubplaty, žádné hraní z kompilací. Toto kolo bude sloužit především k tomu, aby soundy ukázaly, jak vytříbenými selektory jsou. BODY ZA TOTO KOLO: 0

2. kolo – 15 minut. Zde už je povolen jakýkoliv formát. Teď soundy mohou začít lovit ve svých dubplate boxech a začít ostřelovat soupeřovy pozice. BODY ZA TOTO KOLO: 1

3. kolo – 15 minut. Opět všechny formáty povoleny a již půjde do tuhého. Soundy po sobě budou pálit nukleární silou, můžete očekávat ty největší hymny. BODY ZA TOTO KOLO: 1

DUB FI DUB: Každý sound zahraje po jednom 5 songů a v každém dub kole bude na vás vybrat, kdo zahrál lépe. Body se pak sečtou a podle výsledku bude vyhlášen vítěz dub fi dub. BODY ZA TOTO KOLO: 2

Pokud dojde u obou soundů na shodu bodů, dojde na rostřel, kde každý sound bude hrát 3 dubplaty podle stejných pravidel jako v dub fi dub. Vítěz rozstřelu se pak samozřejmě stává vítězem celého clashe.

V CLASHI DÁLE NEBUDE DOVOLENO:
- použití češtiny nebo švédštiny na mikrofonu. Jazykem pro tento clash bude angličtina.
- není dovoleno zahrát tzv. “custom dubs” (dubplaty nahrané jen pro tuto příležitost)
- ještě jednou opakujeme, že nebude uplatněno lock-off pravidlo (předčasné ukončení clashe)
- v dub fi dub je zákaz deejay songů – jen a pouze zpěváci a zpěvačky
- WITD clash nebude uplaťnovat “no play back” pravidlo (tedy, že soundy nesmí zahrát jednu věc vícekrát v průběhu clashe – ať už to prve zahrál sound sám nebo jeho soupeř). Děláme to proto, že takovýto přístup si mohou soundy vyřídit samy na podiu pomocí argumentů.

*rozhodčí večera si osobují právo vyložit pravidla podle svého úsudku, pokud to bude situace vyžadovat

DALŠÍ INFORMACE:

Celý večer budou uvádět a rozhodcovat moderátoři reggae & dancehall radio pořadu Bruk Out! (Radio 1, 91.9 FM) IRIE MEMBA a FUBATAN.

http://www.radio1.cz/brukout

Celý clash zároveň bude posledním warm upem na UPRISING FESTIVAL, který proběhne 24. – 25.8.2012 a uvidíte na něm umělce jako Max Romeo, Lee “Scratch” Perry, Tarrus Riley, Etana, Cali P a mnoho dalších.

http://www.uprising.sk/

Top notSounds United vol. 9ch večírek Sounds United, který každé léto tradičně pořádá Angel Dawg z Roccaflex v období kolem svých narozenin, se tentokrát bude konat ve středu 15. srpna v pražském Crossu.

Vystoupí MCs/zpěváci Teddy Ziggy, Mr. Roll, Messenjah a raggamuffin toaster Papa Rasty. Za mixákem se objeví vedle Roccaflex a Peeni Walli také producenti z Waddup Sound a jako speciální host DJ Tony Mofyah se svým nadupaným setem.

Neváhejte a doražte, vstup je zdarma, bude V.I.P. sekce s občerstvením a navíc Anděl ručí za „šáňo, brekeke, real swagg, prostě mejdan jak ma být!!!“ :) Takže ve středu v Crossu!

LiNE-UP:
21:00-23:00 – Peeni Walli Cru
23:00-00:30 – Roccaflex Kru
00:30-01:30 – Live show pon di mic
01:30-03:00 – DJ Tony Mofayah
03:00-??:?? – Waddup Soundmakers

 

 

Netradičně brzy – už od odpoledních hodin – se v sobotu začne hrát v pražském klubu Cross. Na speciální rozšířené Reggaeneraci vystoupí venku před klubem od 16:00 dva vokalisti ze Sklizeň crew: Messenjah a Missy M. Podpoří je Selektor Boldrik a Wilda Panda, oba rovněž nerozlučně spjatí se Sklizní. Od 20:00 přebíráme štafetu my a v deset se party přesouvá dovnitř… Na hlavní stagi zde vystoupí česká kapela Dub Artillery a krátce před půlnocí začnou němečtí vítězové European Reggae Contestu Sattatree, jejichž pojetí reggae se výrazně inspiruje prvky tradiční africké hudby. A v 1:30 se opět vrátíme za gramce a provedeme vás zbytkem noci až do brzkého rána selekcí klasik i zcela čerstvých záležitostí, jako obvykle v plném spektru reggae music: od ska a foundation přes rub-a-dub a early digital až k aktuálnímu dancehallu. Dolní stage bude ve znamení dubstepu.

Do desíti vstup zdarma, pak za 80 korun!

 

 

Začínáme venku za dobrého počasí:
16:00 – 20:00 MESSENJAH, MISSY M, BOLDRIK, WILDA PANDA
20:00 – 22:00 PEENI WALLI
V klubu:
22:00 – 23:30 DUB ARTILLERY
23:45 – 01:30 SATTATREE (GER)
01:30 - ??:??  PEENI WALLI

Dolní dubsteblog killout stage:
Stifler Selecta, Dirty Little Toaster, Woostep

 

EVENTS

09/05/2018
@ Molekula (Žižkov)
Czenda (Soundproof) & Ripclaw (PW)
----------------------------------
10/05/2018
SHOTTAZ ISLAND vol. 1
@ Ponton Letňák (Střelecký ostrov)
ls. Soundproof & King Sound Steppaz
----------------------------------
16/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 1
@ Containall (Stromovka)
ls. King Sound Steppaz
----------------------------------
30/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 2
@ Containall (Stromovka)
ls. Bruk Out 2.0 Crew
----------------------------------
15-16/06/2018
MO' FIRE FESTIVAL
@ Cvikov
----------------------------------
21/06/2018
CULTURAL REGGAE VIBES FESTIVAL
@ Horice v Podkrkonosi
----------------------------------