Monthly Archives: Květen 2013

Jak ví každý, kdo nezačal reggae poslouchat včera, náš oblíbený žánr se neustále vyvíjí a posouvá dál. Kořeny žánru a foundation mají samozřejmě stále co říct, ale každý den se po celém světě nahrávají nové skladby a nové riddimy, objevují se nadějní umělci a producenti… Čtvrtý BBTV! jsme se proto rozhodli věnovat hlavně novinkám posledních měsíců. Ať už jde o dancehall, new roots nebo digital, ve čtvrtek 30. května se zaměříme především na aktuální muziku a neotřelá jména. Rezidenty FMP & Peeni Walli tentokrát doplní dva eva’ fresh soundy: Waddup (CZ) a Sensithief (PL).
sensithief

Historie Sensithief je sice poměrně stručná, ale strmě stoupající renomé téhle party selektorů, MCs a deejays z polského Lublinu ukazuje, že talent a odhodlání jim určitě nechybí. Sami se označují za „partu kámošů, sdílejících lásku k jamajské hudbě“. Dějiny jejich soundu se píšou od roku 2007, kdy Hopkins a Kudłacz začali vymýšlet první texty do reggae/dancehallových riddimů. Záhy se k nim přidal selektor Guk a první úspěšné akce na sebe nenechaly dlouho čekat. Od roku 2010 se jako MC o mikrofon stará Margos. Dnes jsou Sensithief jedním z nejvytíženějších polských soundů a patří k tamní špičce, ať už jde o juggling na parties (Guk a Margos) nebo o nahrávání nových songů (Hopkins a Kudłacz).

Major P a El Mino AKA Waddup Sounds jsou původem ze Slovenska, ale už před víc než deseti lety zakotvili v Praze. Jejich hlavní parketou je dancehall, hip hop nebo grime, ovšem jako selektoři jsou velmi všestranní. Důležitým kritériem je progresivita a aktuální zvuk, jak dokazuje i zatím poslední z řady mixtapes, který vydali před pár týdny. Major P se v poslední době soustředí i na vlastní produkci, na svých riddimech už nahrál plno původních pecek s domácími i zahraničními zpěváky. Můžeme se těšit, že ze šuplíku vytáhne některé zatím nevydané kousky a zahraje nám je exkluzivně právě na BBTV s podtitulem „Bring Back The Future“!

LET ME HEAR YUH SAY ‘NEW CHOOOON’!

30. 5. @ HooDoo Music Club, Praha
Vstup: 40,-
Start: 21.00

BBTV4

EVENTS

09/05/2018
@ Molekula (Žižkov)
Czenda (Soundproof) & Ripclaw (PW)
----------------------------------
10/05/2018
SHOTTAZ ISLAND vol. 1
@ Ponton Letňák (Střelecký ostrov)
ls. Soundproof & King Sound Steppaz
----------------------------------
16/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 1
@ Containall (Stromovka)
ls. King Sound Steppaz
----------------------------------
30/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 2
@ Containall (Stromovka)
ls. Bruk Out 2.0 Crew
----------------------------------
15-16/06/2018
MO' FIRE FESTIVAL
@ Cvikov
----------------------------------
21/06/2018
CULTURAL REGGAE VIBES FESTIVAL
@ Horice v Podkrkonosi
----------------------------------