Monthly Archives: Duben 2014

Cvikov v Lužických horách se tenhle víkend stane opět místem konání každoroční „čarodějnické“ reggae/dancehall/raggajunglové akce Mo’ Fire Witches: https://www.facebook.com/events/1409325289324827/

Začíná se na jedné stagi už v pátek, ale hlavní program proběhne od sobotního odpoledne do nedělního brzkého rána na třech stagích – tady je line-up s mapou areálu (kliknutím to jde zvětšit ;))

mofire2014

PEENI WALLI longside JAH ARMY:
DUB / REGGAE / DANCEHALL / SOCA / RAGGAJUNGLE

Start ve 21:00. Vstup 0,-

★ ★ ★ PEENI WALLI ★ ★ ★
https://www.facebook.com/pages/Peeni-Walli-Sound-Crew/137365848234?fref=ts
https://soundcloud.com/peeni-walli
http://www.mixcloud.com/peeniwalli/
http://peeni-walli.org/

★ ★ ★ JAH ARMY ★ ★ ★
https://www.facebook.com/JahArmySoundSystem
http://soundcloud.com/jaharmyss
http://bandzone.cz/jaharmy
http://jaharmreggaenerace_04-2014y.wbs.cz/

brifgadier jerry

Robert Russel AKA Brigadier Jerry se narodil ve stejném roce jako třeba Dennis Brown, Nicodemus nebo Nitty Gritty, a to 28. září 1957. A podobně jako ostatní jmenovaní zásadně ovlivnil vývoj reggae v prvních dvou dekádách historie tohoto žánru, přičemž vrcholek jeho kariéry spadá do první poloviny 80′s, zlaté éry rub-a-dubu. „Briggy“ ovšem vystupuje (a příležitostně i nahrává) dosud a mezi staršími i mladšími umělci a fanoušky se mu stále dostává zaslouženého respektu.

Už jako malý kluk se začal motat kolem U-Royova kultovního soundu King Sturgav Hi-Fi. Později absolvoval první veřejná vystoupení jako stand-up komik, ale táhlo ho to k muzice, a tak brzy přesedlal na dee-jaying. V roce 1978 se stal členem Dvanácti kmenů Izraele (Twelve Tribes of Israel), jedné z odnoží rastafariánské církve. Od té doby Briggy zpíval hlavně na akcích soundu Jah Love Muzik a brzo se stal známým pro své uvědomělé lyrics – připomeňme třeba jeho verzi na riddimu Drifter:

V jeho repertoáru ovšem samozřejmě nemohly chybět ani trochu odlehčenější songy „ze života“, jako třeba tenhle:

První fanoušky získával skoro výhradně prostřednictvím živých vystoupení a kazet se záznamy z „dances“; až do začátku 80. let se v nahrávacích studiích skoro nevyskytoval. Jistým přelomem v jeho kariéře byl rok 1982, kdy do hitparád vystřelila pecka „Pain“, nahraná na instrumentálce Slim Smithovy „Never Let Go“ ze Studia 1 (vychází z ní i dobře známý riddim Answer):

Briggyho první LP z roku 1983 byla příznačně opět živá nahrávka přímo z dancehallu, debutové studiové album připravil k vydání až v roce 1985 (neslo název „Jamaica Jamaica“ podle jednoho z jeho vůbec největších hitů). A o rok později vystoupil na soundsystémové akci Jacka Rubyho, ze které se nám dochovalo tohle skvělé video:

A závěrem jedna celkem aktuální živá nahrávka z narozenin Tonyho Screw, šéfa legendárního newyorského soundu Downbeat:

dubforceradio3-2014

UPDATE: Záznam stahujte zde!

V pátek 28. března od 17 do 19 hodin jsme zaskočili za selektorku Dasha Fyah ve vysílání rádia Dub Force. Jde o komunitní webové rádio věnované reggae/dub soundsystem culture a pravidelně na něm můžete chytit pořady třeba od Earla Gatesheada, Festuse z Coxsone Soundu, China z dua Irish & Chin, Murraymana a mnoha dalších.

Protože jde o rádio zaměřené na conscious vibes, záznam obsahuje hlavně dub, ale i roots a new roots reggae, v širokém časovém rozmezí od 70. let až po březen 2014.

TUNE IN @ www.dubforceradio.com

Kdybyste třeba měli cestu kolem, můžete nás tenhle pátek zastihnout v Berlíně a v sobotu v Hamburku!

Páteční večer 4. dubna zahájíme od 20:00 do 22:00 livestreamem spolu s berlínským Up 2 Yuh Soundem, což si budete moct naladit na téhle adrese: www.livestream.com/up2yuhtube

Pak se přesuneme rovnou na akci Dancehallvibes, kterou pravidelně pořádají berlínští Dirty Ragga Squad. Bude to poslední akce pod touhle hlavičkou v legendárním klubu Yaam, jenž se bude brzo stěhovat na novou adresu. Hlavní stage pojede v duchu bass music, (ragga)junglu a d’n'b – zahraje mexický Isaac Maya, z Drážďan dorazí Mighty Melody a sestavu doplní už zmínění Dirty Ragga Squad. A je nám velkou ctí, že selekci na druhé stagi v baru Cool Runnings budeme mít celý večer na starosti my.

V sobotu 5. dubna pokračujeme dál na severozápad, a to až do Hamburku – konkrétně do čtvrti St. Pauli, kde je kromě slavného fotbalového klubu taky klub AngelPrávě tam strávíme sobotní noc na party s názvem Cross Di Board, kterou zase pro změnu pořádá Up 2 Yuh Sound. Tak jestli se podaří pořídit nějaké nahrávky, můžete si být jisti, že zanedlouho přistanou na náš MixCloud.

 

Hamburg-2014Berlin-2014

EVENTS

09/05/2018
@ Molekula (Žižkov)
Czenda (Soundproof) & Ripclaw (PW)
----------------------------------
10/05/2018
SHOTTAZ ISLAND vol. 1
@ Ponton Letňák (Střelecký ostrov)
ls. Soundproof & King Sound Steppaz
----------------------------------
16/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 1
@ Containall (Stromovka)
ls. King Sound Steppaz
----------------------------------
30/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 2
@ Containall (Stromovka)
ls. Bruk Out 2.0 Crew
----------------------------------
15-16/06/2018
MO' FIRE FESTIVAL
@ Cvikov
----------------------------------
21/06/2018
CULTURAL REGGAE VIBES FESTIVAL
@ Horice v Podkrkonosi
----------------------------------