Monthly Archives: Červen 2014

containall4

Během léta se v DIY prostoru Containall každé dva týdny koná dancehall/reggae večer DOWN BY THE RIVERSIDE. Hraje se 18:00-22:00 téměř na břehu Vltavy.

Třetí pokračování proběhne ve středu 2. července v režii rezidentních Peeni Walli Crew, kteří vám tentokrát zahrajou všechny možné podoby dancehallu – starý i nový, jamajský i evropský, známý i neznámý, pomalý i rychlý, uvědomělý i mládeži nepřístupný…

Vstup zdarma, začátek už v 18:00!

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/258301857707672/

http://www.containall.cz/ // https://www.facebook.com/containall

Na dvou stagích holešovického Crossu bude tuhle sobotu znít nejenom reggae, dub a dancehall, ale taky další související žánry jako jungle, dubstep nebo global bass. Na horní stagi vystoupí kapely IPHAZE (FR), E-O-T-F (DE), DUNYA a potom nastoupí Junglist Call Djs.

Za večírek dole ručí od 21:00 do 02:00 naše crew a pak až do rozednění Dr. Kary, Mr. Roll a Wilda Panda. Vstup do desíti zdarma, posléze za sedmdesát Kč!

FB EVENT

http://www.iphaze.fr/
https://soundcloud.com/e-o-t-f
https://soundcloud.com/wadi-dunya

cross2862014

symbioza2562014-f

 

Ve středu 25. června si nás budete moct premiérově poslechnout v Čajovně Symbióza na adrese Janovského 44 v Holešovicích. Ripclaw & Mihaal zahrajou hlavně roots reggae, dubwise, one drop a new roots.

Začátek v 18:00, konec s úderem desáté večerní.

Čajovna Symbioza na Facebooku

symbioza-exterier

panelvol3Rok se s rokem sešel a je tu další Panel Story na Zbirohu! Akce navazuje na legendární večírky, které se na stejném místě konaly cca před 10 lety. Tentokrát si s námi zahrajou selektoři z Waddup Soundu, s nimiž jsme tu v půlce minulého desetiletí absolvovali několik nezapomenutelných parties. Účast máme potvrzenou i od Rasta Pasta Kroo, dále vystoupí DJka Satiwa (Prag:matics Crew) a DJ White Rum z britského Leedsu.

Panel Story se koná v hospůdce Na Panelu, ke které patří chatkový areál a to vše je obklopené lesem a přírodou v klidné části obce Zbiroh. Není bohužel vyloučeno, že bude tato akce zároveň na Panelu poslední, a těšíme se proto na vaši hojnou účast…

 

PRAKTICKÉ INFORMACE:

Panel Story Vol. 3, 20.-22. června 2014

Restaurace Na Panelu, Zbiroh
start: pátek 20:00
vstupné: dobrovolné
možnost ubytování v chatkách (50 Kč/osoba/noc – nutný vlastní spacák) nebo ve vlastních stanech

DOPRAVA:

Autem: po D5 směrem na Plzeň – Exit „Kařez, Cerhovice“ a dál po značkách na Zbiroh. Na náměstí na kruháči první výjezd (z kopce dolů) a cca po 500m doleva, pak pořád rovně až k hospodě.

Vlakem/busem: Praha, Hlavní n./Smíchovské n. – Kařez, tam přesednout na bus: Kařez - Zbiroh, nám. Doporučujeme předem zkontrolovat na www.idos.cz

 

PLÁNEK:

Planek

containallfoto

V DIY prostoru Containall se bude během léta každé dva týdny konat pod taktovkou Peeni Walli Crew dancehall/reggae večer DOWN BY THE RIVERSIDE. Hraje se 19:00-22:00 téměř na břehu Vltavy.

Na další akci se chystejte už ve středu 18. června. Půjde o speciální edici pod hlavičkou SOLID FOUNDATION, což již tradičně znamená selekci jamajské hudby natočené před nástupem digitální éry, tedy zhruba v letech 1960-1985. Přizvali jsme si k tomu dva hosty původem ze zahraničí (ale v podstatě už pražáky): DJ White Rum z Leedsu a Selector Conqueror z Komárna nám zahrají to nejzajímavější, nejvzácnější a nejskvělejší ze svých vinylových sbírek. Krom toho samozřejmě i Peeni Walli Crew, protentokrát taky striktně z vinylu.

Vstup zdarma, začátek nejpozději v 19:00!

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/702662879790780/

http://www.containall.org/ // https://www.facebook.com/containall

Jeden z nejvýraznějších zástupců klasického rub-a-dubu Ranking Joe se narodil jako Joseph Jackson v Kingstonu přesně před pětapadesáti lety, 1. června 1959. Jeho příklon k hudbě způsobili jak spolužáci na střední škole – Winston McAnuff, Earl 16 a U Brown -, tak jeho táranking-joeta, který byl sound system operator. Velkou inspirací, stejně jako pro celou generaci tehdejších foundation deejays, mu byl samosebou i Daddy U-Roy.

 
První vystoupení absolvoval Joe na soundu Smith The Weapon, později přešel na El Paso Sound, kde ještě do muziky toastoval pod jménem Little Joe. První studiová nahrávka z roku 1974 „Gun Court“, natočená pro Studio One, ovšem neměla zrovna velký úspěch. Protože se tak jeho sen o hudební kariéře začal trochu rozplývat, dal se Joe Jackson na studium elektroniky, ale v půlce 70. let se na doporučení svého otce k hudbě zase vrací. A tentokrát už skóruje s hitem „Honda 750″, po kterém následuje řada dalších úspěšných nahrávek, spolupráce s U-Royovým legendární soundsystémem King Sturgav a několik studiových alb.

worldintrouble
Počátkem 80. let už je Ranking Joe mezinárodní hvězdou, jejíž popularita roste třeba díky verzi „Weak Heart Fadeaway“, původně skladby nazpívané Juniorem Bylesem. Svezl se i na vlně tehdy módního slackness (věci jako „Sex Maniac“, „Rub Sister Rub It“ nebo „Lift Up Your Frock“). V té době zároveň projel křížem krážem Velkou Británii se soundsystémem Ray Symbolic Hi Fi. Operátor tohohle soundu ale krátce po návratu na Jamajku tragicky zahynul, což znamenalo i předčasný konec kariéry Ranking Joea, který následujících 15 let nevydal žádné nové album.

 
Od roku 1997 mu ale kromě kompilací vychází opět i nový materiál, naposledy „World In Trouble“ (2006). Ranking Joe hostuje i na releasech různých současných umělců a producentů – nahrával třeba pro Mungo’s Hi Fi, Dubmatix nebo s Alborosiem.

EVENTS

09/05/2018
@ Molekula (Žižkov)
Czenda (Soundproof) & Ripclaw (PW)
----------------------------------
10/05/2018
SHOTTAZ ISLAND vol. 1
@ Ponton Letňák (Střelecký ostrov)
ls. Soundproof & King Sound Steppaz
----------------------------------
16/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 1
@ Containall (Stromovka)
ls. King Sound Steppaz
----------------------------------
30/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 2
@ Containall (Stromovka)
ls. Bruk Out 2.0 Crew
----------------------------------
15-16/06/2018
MO' FIRE FESTIVAL
@ Cvikov
----------------------------------
21/06/2018
CULTURAL REGGAE VIBES FESTIVAL
@ Horice v Podkrkonosi
----------------------------------