Monthly Archives: Říjen 2014

 

Bring Back the Vibes je zpátky! Ale časy se mění, takže se tenhle reggae mejdan, který pro vás společně připravují FMP a Peeni Walli, vrací s novým konceptem. Necelý týden poté, co se oba soundy nemilosrdně utkají na soundclashi v Crossu, jeden z nich povstane z popela… A z téhož pomyslného popela, tak jako mytický Fénix, povstanou v pátek 17. října taky večírky pod hlavičkou BBTV (které si pamatujete z roku 2013 ve vinohradském HooDoo).

Takže co vás ten večer čeká? V první řadě jsme se rozhodli změnit místo konání, kterým od teď bude útulný Klub Buben v

Myslíkově ulici na pražském Novém městě. A protože jde o prostor, jehož dramaturgie sleduje určité hudební proudy, proměnili jsme i koncept BBTV tak, aby do nich líp pasoval. Počítače a kontrolery necháváme doma, hrát se bude jenom z vinylových desek, a to hlavně ska, rocksteady, roots reggae, rub-a-dub, digital a raný dancehall. Prime time krátce po půlnoci bude navíc patřit hostu za mikrofonem (kterého vám už brzo odhalíme!) a vy si můžete být jisti, že Peeni Walli Crew a Forward March Posse pro vás budou pokaždý vybírat jen z toho nejlepšího.

První desku pokládáme na gramofon ve 22:00 a hraje se až do rána. Na vstupu se bude vybírat 50 Kč.

http://www.klubbuben.cz

>> FB EVENT <<

Těžko říct, proč se u nás clashe konají tak zřídka – v každém případě to z nich dělá sváteční příležitost a velkolepou událost pro fanoušky i zúčastněné soundy. Soundclashe nás odjakživa baví a jsme rádi, že vás všechny můžeme pozvat na ten nejaktuálnější, který se bude konat v sobotu 11. 10. 2014 za organizace Royal Hi-Fi v pražském klubu Cross pod názvem „KILLER ELITE 2014″. Od půlnoci proti nám nastoupí parta jménem Forward March Posse neboli FMP, kteří za sebou mají vítězství proti polským Sensithief ve Wroclawi. Nepředpokládáme, že by k jejich osamělému poháru v brzké době přibyl další. Buďte tam!

>>> FB EVENT <<<

killer_elite_2014

 

Text od organizátorů:

Na 11.10.2014 pro vás Royal Hi-Fi ve spolupráci s holešovickým klubem Cross připravili opravdovou specialitu s názvem KILLER ELITE 2014. V tento večer se proti sobě postaví dvě elitní české reggae crew – veteráni české clashové scény Peeni Walli a mladší, avšak o to dravější Forward March Posse. Jejich osud je zcela ve vašich rukou, protože kromě rozvrhu a časomíry je jediným pravidlem tohoto soundclashe, že žádná pravidla nejsou a o výsledku rozhodují jen a pouze vaše hlasy. Celá bitva proběhne v pěti kolech, během nichž uslyšíte to nejlepší z bohatých dubplate boxů obou účastníků. Těšit se můžete i na Guest Artist Round, což je v našich krajích nezvyklý prvek a rozhodně vítané zpestření. Svým výběrem večer doplní selektor a producent Damalistik, Rasta Pasta Crew a Sunshine Banana. Přijďte se bavit a hlavně rozhodnout, kdo se stane šampiónem a buďte vidět a slyšet v publiku.

Royal Hi-Fi in cooperation with Cross Club in Prague are proud to invite you to a very special event called KILLER ELITE 2014. You can witness a long expected soundclash between two elite Czech reggae crews – Peeni Walli and Forward March Posse. Their fate will be completely in your hands this time, as except the schedule and timekeeping there are no rules in the war. The whole battle consists of five rounds including a guest artist round to make it even more interesting. Come down to the clash and decide who will be the champion and who dies. Be seen and heard in the Cross Club on October 11th!

KILLER ELITE 2014 rules:

1.round FOUNDATION, vinyl only, 15 min each, 1 point for winner

2.round WAR NO LIMITS, any medium, 15 min each, 1 point for winner

3.round WAR NO LIMITS, any medium, 15 min each, 1 point for winner

4.round GUEST ARTIST ROUND, each sound can invite a guest vocalist(s), 5 min each, 1 point for winner

5.round DUB FI DUB, any medium, 5 dubs each, 1 point per winning dub

Voting after each round, in DfD after each dub. The sound with more points wins at the end of the clash.
Hlasování po každém kole, v rámci DFD po každé chune. Vítězí sound s vyšším počtem bodů na konci clashe.

2nd stage:
ELECTRO& HOUSE & SWING (Skritek, Dr Smeghead, Electro Dee, James Wing, Swing Garden, M. Hadaš (Sax) )
lineup 2nd stage:
20:00 – 00:00 James Wing &MHadaš (Sax) & Swing Garden
00:00 – ??:?? Skritek, Dr Smeghead, Electro Dee

 

VSTUP: do 21:00 zdarma, později 60,-

EVENTS

09/05/2018
@ Molekula (Žižkov)
Czenda (Soundproof) & Ripclaw (PW)
----------------------------------
10/05/2018
SHOTTAZ ISLAND vol. 1
@ Ponton Letňák (Střelecký ostrov)
ls. Soundproof & King Sound Steppaz
----------------------------------
16/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 1
@ Containall (Stromovka)
ls. King Sound Steppaz
----------------------------------
30/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 2
@ Containall (Stromovka)
ls. Bruk Out 2.0 Crew
----------------------------------
15-16/06/2018
MO' FIRE FESTIVAL
@ Cvikov
----------------------------------
21/06/2018
CULTURAL REGGAE VIBES FESTIVAL
@ Horice v Podkrkonosi
----------------------------------