Základ Peeni Walli vznikl v srpnu 2003. Původní sestava i název crew od té doby prošly změnami – záměr vybudovat sound system se celkem rychle rozplynul do ztracena a od názvu Irie Need se z lingvistických důvodů upustilo. Postupem času se crew ustálila na dvou lidech: Ripclaw a Mihaal. V roce 2006 se připojil selektor Ondreej. Externím členem několik let byl nadaný singjay a hudební producent Mr. Cocoman AKA Coco Jammin Production. Nejnovější posilou Peeni Walli je leedský rodák Jake AKA DJ White Rum, který se stal členem crew v červenci 2014.

Za těch pár let Peeni Walli odehráli bezmála tisíc akcí po celé ČR – v nejrůznějších klubech, na letních festivalech i freeparties. Vystupovali i v zahraničí: na Slovensku, v Maďarsku, v Polsku, v Rakousku i v Německu. Ripclaw coby raggajunglový DJ a producent hrál např. v Rotterdamu, Bruselu, Kyjevě, Moskvě a také v indickém Dillí.

 V roce 2006 Peeni Walli společně s Mad Reeferem a klubem Cross uspořádali soundclashový seriál Bakkle Up. O rok později se vzdali pořadatelství, aby se mohli zúčastnit. Přes Swamp Safari a Waddup postoupili do finále, v němž zdolali Pawlac Zewls, a stali se šampióny roku 2007. O dva roky později se probojovali do finále (dub fi dub) pražského soundclashe Proti všem; v téže době se zúčastnili taky československého Royal Clashe v Trenčíně. Na podzim 2010 se zúčastnili mezinárodního soundclashe v Budapešti, kde porazili maďarský sound Jafa Maffia a rakouský Baba Sound a odvezli si trofej. V létě 2012 porazili v pražském Crossu švédské Million Vibes a o rok později Selectora Boldrika v Rock Café.

 Od Peeni Walli mužete slyšet všechny podoby jamajské hudby, které od 60. let získala – ska, roots reggae, rub-a-dub, dancehall a new roots – to vše samozřejmě doplněné mnoha exkluzivními nahrávkami (dubplates). Základ selekce obvykle tvoří aktuální dancehall a reggae produkce z Jamajky i Evropy.

DJ Ripclaw

Ovšem Peeni Walli nehrají výhradně reggae. DJ Ripclaw od roku 2001 vystupuje coby d’n'b/jungle DJ a věnuje se i vlastní raggajunglové produkci – jeho remix Gentlemanova hitu „Runaway“ vyšel na Jahbově labelu Mos-Hi a clashová killa-tune „Go Home Soundboy“ (remix klasického scorcheru od Cocoa Tea) na belgickém raggacorovém labelu M*A*S*H Records (obojí v roce 2004). V roce 2009 pak vyšel jeho track „You Fall In“ na brněnském labelu Ankh. DJ Mihaal hraje kromě reggae také dubstep a ragga/breakcore.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

EVENTS

09/05/2018
@ Molekula (Žižkov)
Czenda (Soundproof) & Ripclaw (PW)
----------------------------------
10/05/2018
SHOTTAZ ISLAND vol. 1
@ Ponton Letňák (Střelecký ostrov)
ls. Soundproof & King Sound Steppaz
----------------------------------
16/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 1
@ Containall (Stromovka)
ls. King Sound Steppaz
----------------------------------
30/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 2
@ Containall (Stromovka)
ls. Bruk Out 2.0 Crew
----------------------------------
15-16/06/2018
MO' FIRE FESTIVAL
@ Cvikov
----------------------------------
21/06/2018
CULTURAL REGGAE VIBES FESTIVAL
@ Horice v Podkrkonosi
----------------------------------