Ve čtvrtek 8. prosince 2011 proběhne v pražském klubu Cross křest nové, tentokrát 12″, desky českého labelu United Forces Of Dub. Mihaal s radostí přijal jejich pozvání a zahraje UK Roots/Dub set po skončení hlavního programu – odhadem kolem druhé hodiny ranní.

 

Promotext z webu www.unitedforces.cz :

Od vydání poslední desky uplynul necelý rok, nicméně jsme nezaháleli a věnovali se představování své dosavadní činnosti jako například akcí „Label Showcase“ v Londýně nebo vystoupením na největším současném festivalu soundsystemové kultůry v Evropě, Outlooku. I tímto se nám dosud daří budovat silnou pozici na mezinárodní dubové scéně. Zároveň jsme se soustředili na sběr a přípravu materiálu pro následující releasy a proto můžete v nejbližších měsících očekávat další dávky nové hudby.

První deskou z této řady je projekt „AMIGA“ riddim, kde se spolu s námi na produkci podílel respektovaný karlovarský producent Syncro. Nahrávání tentokrát probíhalo nejen v domácích studiích Mustakillah a Gunjah, ale i v zásadním londýnském studiu Conscious Sounds a unikátně také v Africe. Mezinárodní rozměr projektu představují vokalisté Solo Banton z Velké Británie, jamajčan Reuben Mystic, Juakali ze Spojených Států, mladé africké zpěvačky Dada Afrik & Kalcia a také talentovaný Fireson z keňského Nairobi. Přestože všichni zúčastnění umělci pocházejí z různých koutů světa, jsou na připravované desce tématicky jednotní. Každý svým vlastním pohledem poukazuje na stále silnější tlak Babylonu, který v jejich textech nabývá různých forem – stát, společnost nebo policejní násilí.

AMIGA Riddim Mix na soundcloud.com

Každý nový přírůstek je třeba řádně oslavit a v případě tohoto nového dvanácti-palce si tento rituál vezmou do rukou zkušení kmotři. Prvním je legenda britského reggae a junglu, veterán z Brixtonu Tenor Fly, který vystoupí v exkluzivním reggae-dubovém setu. Vedle něj nebude chybět hlavní protagonista nového vinylu a momentálně jeden z nejvyhledávanějších deejays na scéně Solo Banton. Třetím patronem je speciální host přímo z Keni, Fireson, který je na své první návštěvě Evropy. Celou sestavu doplní domácí MC Ras Jahdone tradičně po našem boku.
Jedno je jasné, k prasknutí našlapaný program a špíčkový line up omluvenky jednoduše nepřijímá, Cross Club bude ve čtvrtek 8.12. místem kde nesmíte chybět!

 

Profily zahraničních hostů:

 

Tenor Fly

je dnes znám především jako umělec s velkým balíkem junglových nebo breakbeatových hitů. Kdo by neznal pecku od Freestylers „B-Boy Stance“ nebo společný hit s Pendulum „Tarantula“. To všechno se ale už ví a v tomto podání ho můžete zažít i o den později na spřízněné junglové akci „Junglist Call“ v Crossu. Po boku United Forces se ale Tenor Fly, ve speciálně připravené show, vrátí na začátek své dlouholeté a bohaté hudební kariéry, kterou začal jako deejay v polovině 80tých let na legendárním londýnském reggae soundsystému Sir Coxsone.

Neúnavným cestováním po celé Anglii, v podstatě sedm dní v týdnu, a díky originálnímu vokálnímu stylu se Tena brzo vypracoval ve známou veličinu UK reggae scény. Hned první singl „Roughneck Fashion“ (Blacker Dread Records, 1989) slavil obrovský úspěch, pecka se okamžitě stala hitem, což oficiálně potvrdily i první příčky reggae žebříčků. Následující deska vydaná u Ghetto Clappers s peckou „Inner City“ navázala na úspěch předchozího singlu vysokým umístěním v UK reggae charts. Po té dostal Tenor Fly možnost vydávat na Fashion Records a díky hitům, z nichž tři se dostaly do Reggae Top 10, se z něj stal jeden z nejúspěšnějších britských reggae MCs vůbec. Další významný mezník v kariéře znamenalo přátelství s producentem a deejay legendou Top Catem. Na jeho labelu 9 Lives Records nahrál Tena „Bump & Grind“ a „I get my kicks“ a opět prorazil na vrchol hitparády.

Svoje schopnosti Tenor Fly neomezil jen na reggae ale i se významně zapsal do historie raggajunglu spoluprací s kultovními Congo Natty. Nebo v roce 1998 kdy společně s Freestylers zabodovali breakbeatovým hitem „B-Boy Stance“, který se vyšplhal do TOP20 nadžánrové britské hitparády. Momentálně je Tenor Fly k vidění po celém světě. Nejčastěji ho potkáte na turné se znovuzrozenými Congo Natty nebo jako headlinera různých elektronických festivalů. Nenechte si ujít vzácnou příležitost vidět a slyšet Tenu po boku UFD „sázet“ reggae a dub v nefalšovaném soundsystém stylu.

 

Solo Banton

se znovu vrací do Prahy! Tento umělec, kterého jste už měli možnost v Crossu zažít při společném vystoupení s Deadly Huntou tentokrát přijíždí představit a pokřtít svoji novou pecku „STAND TALL“.

Solo Banton sice není na hudebním poli žádným nováčkem, ale jako studiový umělec se vynořil teprve před par lety. Zkušenost získával na Majestic soundsystemu, ale především Classic Wonder soundu z rodného městečka Redding, kde úřadoval jak na micu tak za gramofony. Proměnou ze soundboye na studiového umělce vyústilo setkání s Krisem Kemistem z Reality Shock Records. Pod jeho vedením vyšlo debutové album „Walk like rasta“. To představilo světu hity jako „Old Time Something“, „Roots Rock Reggae“ a samozřejmě „Walk Like Rasta“. Zhruba ve stejné době vyšla u německých Jahtari hymna evropského digital reggae „Talk to me“. Ze Sola se stal hitmaker, který si svými jednoduchými humornými texty a jasně rozpoznatelným vokálním stylem podmanil publikum a v současnosti je jedním z nejžádanějších deejays na scéně.

 

Fireson

je talentovaná naděje keňského a dost možná i celého afrického reggae. Hudba jej ovlivňovala již od útlého věku a brzy se ji začal věnovat aktivně. Do širokého povědomí vstoupil v roce 2005 se singlem „Nairobi Too Rough“ na Ark-Angel Records. Na stejném labelu podpořil svou rostoucí popularitu dalšími hity jako „God Bless“ nebo „She Want Fire“. Začátkem letošního roku nazpíval společně s Levysillem album „I-nification“ a zatím jeho poslední nahrávkou je kombinace s jamajskou reggae hvězdou Ginjahem nazvaná „Police Brutality“. Na pražské release party Fireson představí svoji pecku na amiga riddimu „Babylon waan tear me“.

Dubplate od Firesona a jeho kámoše Levysilla pro Peeni Walli Sound:

 

Levysill & Fireson – Dubplate for Peeni Walli Sound 2011 by Peeni Walli

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

EVENTS

09/05/2018
@ Molekula (Žižkov)
Czenda (Soundproof) & Ripclaw (PW)
----------------------------------
10/05/2018
SHOTTAZ ISLAND vol. 1
@ Ponton Letňák (Střelecký ostrov)
ls. Soundproof & King Sound Steppaz
----------------------------------
16/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 1
@ Containall (Stromovka)
ls. King Sound Steppaz
----------------------------------
30/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 2
@ Containall (Stromovka)
ls. Bruk Out 2.0 Crew
----------------------------------
15-16/06/2018
MO' FIRE FESTIVAL
@ Cvikov
----------------------------------
21/06/2018
CULTURAL REGGAE VIBES FESTIVAL
@ Horice v Podkrkonosi
----------------------------------