Mezinárodní projekt sdružující alternativní umělce z Afriky, Evropy a Jižní Ameriky Ubuntu-Amandla pro tento večer přináší vystoupení dvou afrických reggae/dancehall interpretů – Firesona z Keni a Jahkida z Jihoafrické republiky. Večírek svou selekcí doplní pražští Peeni Walli a plzeňští Pilsen Ragga.

Večer začne promítáním jihoafrického dokumetu Ikapa Youth Film Festival. Snímek přibližuje aktivity mladých umělců ze tří townshipů Kapského Města. Po promítání bude následovat diskuse s tvůrcem dokumentu.

FIRESON (Keňa)
Keňský sing-jay Fireson se plzeňskému massivu poprvé představil již v listopadu loňského roku na Culture Session, kde vystupoval v rámci své první tour v Evropě. Fireson patří k předním mladým reggae/dancehall umělcům v Keni, dlouhou dobu spolupracoval s tamním labelem Ark Angel Records. V poslední době se do povědomí reggae/dancehall massivu dostává zejména díky spolupráci s Cyclone Enterntains (USA/Bahamas), duboví fanoušci ho zřejmě pak budou znát díky spolupráci s českým ultimátním dubovým labelem United Forces of Dub.

JAHKID aka KHANGELANI (Jihoafrická republika)
Jahkid je multižánrový angažovaný umělec věnující se hudbě (reggae, hip hop) a filmu. Patří k mladým jihoafrickým kulturním aktivistům, kteří využívají hudbu a umění jakožto nástroj šíření myšlenek propagujících rovnost a boj za práva lidí se sníženými příležitostmi. Je zásadní postavou sítě Ubuntu-Amandla Colective, sdružující umělce z Afriky, Evropy a Jižní Ameriky. Jako filmař a dokumentarista se v Plzni v rámci Bawala festivalu představí se svým snímkem Ikapa Youth festival. Následně jej pak budeme moci poznat i jako MC.

Ubuntu Amandla Colective
http://www.ubuntu-amandla.net/

Akce je pořádána za podpory programu Mládež v akci: http://www.mladezvakci.cz/.

Comments are closed.

EVENTS

01/03/2018
RAM DANCE BASHMENT vol. 5
ls. guests TBA
@ Hybernská 4 (Praha)
----------------------------------
10/03/2018
REGGAE DANCEHALL EXPLOSION
ls. Soundproof & Waddup Sounds
@ Bounce Club (Praha)