První z řady pravidelných měsíčních mejdanů BRING BACK THE VIBES! nás čeká už ve čtvrtek 17. ledna 2013! Jak jsme slíbili, celou sérii neodstartujeme žádnou obyčejnou párty, ale můžete se těšit na něco, co česká scéna už dlouhá léta nezažila… BBTV Volume 1 má totiž podtitul „CLASH VIBES“! Ano, v HooDoo se v lednu utkají tři pražské soundy v soundclashi, který jsme se rozhodli protentokrát vrátit o kousek zpátky ke kořenům. Neuslyšíte proto žádné dubplates, ale pouze tzv. 45′s nebo regular tunes, tedy běžným způsobem publikované skladby zahrané z jakéhokoliv média (vinyl, CD, MP3). Podrobnosti o pravidlech clashe a jeho průběhu najdete pod letákem:

Kdo se bude clashe účastnit? Vezme to v abecedním pořádku:

FORWARD MARCH POSSE aka FMP: Od rocksteady a ska kořenů se záběr DCho a Fubatana rozšířil na všechny podoby jamajské hudby, kterou poctivě a neúnavně propagují nejen na webu, v klubech a na vlastní zvukové aparatuře, ale druhý jmenovaný také společně s Irie Membou v rámci rádiové show Bruk Out!

PEENI WALLI: Ripclaw, Mihaal a Ondreej nejsou jen všestranní selektoři, vycházející ve své selekci z celé historie reggae music, ale taky ostřílená soundclashová crew, které se v posledních letech podařilo získat několik trofejí z českých i mezinárodních clashů.

ROCCAFLEX: Dancehallová parta, kterou tvoří Scarface, Angel Dawg, Herby Boy a Selecta JB, má zkušenosti s clashováním nejen jako crew, ale někteří i sólově už z doby bezmála před deseti lety. Jejich hraní se vyznačuje nekompromisním stylem, spoustou energie a pochopitelně i vytříbeného reggae a dancehallu.

Ale nesmíme zapomenout ani na moderátora a refereeho, v jehož rukou bude zdárný průběh celého večera, komunikace s publikem mezi jednotlivými koly a dohlížení na dodržování pravidel i bedlivé sledování stopek… Jsme rádi, že naše pozvání přijal MR. ROLL, český dancehallový deejay, kterého budete mít možnost poprvé vidět v této netradiční rolli. Podrobnější pravidla a informace o clashi najdete pod letákem:

 

A jak bude celý clash probíhat?

Všichni tři účastníci se budou pravidelně střídat v jednotlivých kolech – segmentech. Pokud jde o selekci, pro celý clash platí jediné pravidlo: NO DUBPLATES (= žádné pecky nahrané speciálně pro zúčastněné soundy). Jednotlivá kola jsou vymezena následovně:

1. kolo (3x po 20 minutách) – WARM UP ROUND – hrát se může cokoliv, ale zatím bez použití mikrofonu
2. kolo (3x po 30 minutách) – INTRODUCTION ROUND – zapojíme mikrofon, selekce bude ještě pořád pouze na zúčastněných soundech
3. kolo (3x po 15 minutách) – FEMALE ARTIST ROUND – hrát se smí jen songy od zpěvaček nebo deejayek (kombinace přípustné)
4. kolo (3x po 15 minutách) – NEW TUNE ROUND – hrát se smí jen skladby vydané v letech 2010-2013
5. kolo (3x po 5 skladbách) – TUNE FI TUNE – soundy se 5x vystřídají, přičemž vždy pustí jen jednu pecku, která musí v tomto kole být „war tune“ (mít v sobě bojový potenciál, „lyrical fiyah“)

Sečteno a podtrženo: ve čtvrtek 17. ledna se v Hoodoo na Korunní bude psát další kapitola české clashové historie! Není nad čím váhat – vstupné bude zdarma a akce začíná ve 21 hodin. A určitě přijďte včas, žádný warm-up selecta nebude, celý večer od začátku až do konce hudebně obstarají zúčastněné soundy!

17. 1. 2013 od 21:00 | FREE ENTRY
HooDoo Music Club, Korunní 106, Praha 10
http://www.hoodooclub.cz/
http://www.peeni-walli.org/
http://www.forwardmarchposse.biz/

Comments are closed.

EVENTS

09/05/2018
@ Molekula (Žižkov)
Czenda (Soundproof) & Ripclaw (PW)
----------------------------------
10/05/2018
SHOTTAZ ISLAND vol. 1
@ Ponton Letňák (Střelecký ostrov)
ls. Soundproof & King Sound Steppaz
----------------------------------
16/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 1
@ Containall (Stromovka)
ls. King Sound Steppaz
----------------------------------
30/05/2018
DOWN BY THE RAILROAD vol. 2
@ Containall (Stromovka)
ls. Bruk Out 2.0 Crew
----------------------------------
15-16/06/2018
MO' FIRE FESTIVAL
@ Cvikov
----------------------------------
21/06/2018
CULTURAL REGGAE VIBES FESTIVAL
@ Horice v Podkrkonosi
----------------------------------